11 LISTOPADA W SŁONECZNEJ CHATCE

„Dla nas ojczyzna jest w każdym mieście, dla nas ojczyzna jest w każdej wsi….” tak rozpoczyna się jeden z wierszy uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, która odbyła się w naszym przedszkolu dnia 14 listopada. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy placówek oświatowych, pracownicy zakładów i instytucji współpracujących z przedszkolem. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Grażyna Panek, witając wszystkich gości. Dalej imprezę poprowadzili konferansjerzy: Ania i Bartek. W programie artystycznym znalazły się wiersze okolicznościowe polskich poetów, a także piosenki związane z tematyką. Dzieci zaśpiewały także dwie pieśni żołnierskie: „Piechota” oraz „Ułani, ułani”. Największych doznań dostarczyło jednak wykonanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” oraz poloneza z filmu „Pan Tadeusz”. Po uroczystości goście obdarowani zostali pamiątkowymi podziękowaniami ze słodką niespodzianką oraz zaproszeni na poczęstunek.Wszystkie dzieci otrzymały słodkości, które przynieśli goście – za co dziękujemy. Nad całością uroczystości czuwały panie: Wioletta Ogiołda i Wioleta Haberla.