AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Od września 2013r. nasze przedszkole przystąpiło do akcji „Zboża zjadamy, energię z nich mamy” w ramach „Akademii zdrowego przedszkolaka”.W czasie tych warsztatów będziemy zajmować  się 2 piętrami Piramidy Żywienia Przedszkolaka:  tym najważniejszym, które jest postawą żywienia czyli ZBOŻAMI, KASZAMI, RYŻEM, MAKARONEM oraz piętrem, które stanowi uzupełnienie tych produktów oraz wzbogaca ich wartości odżywcze, a zawiera – NASIONA STRĄCZKOWE, ORZECHY I TŁUSZCZE.
Trzy sympatyczne zwierzątka: myszka Ociupinka, zajączek Raptuś i prosiaczek Wieprzuś zaproszą przedszkolaków do zwiedzenia pięter piramidy i zabiorą w podróż do różnych zakątków świata.
Akcja prowadzona będzie we wszystkich grupach w przedszkolu, gdyż pragniemy zachęcać dzieci od najmłodszych lat do spożywania różnorodnych posiłków i przełamywania niechęci do nieznanych potraw.