DZIEŃ KOBIET

Pani architekt w szarym kostiumie buduje domy- no bo to umie.
 Maleńka, szczupła pani inżynier daje rozkazy wielkiej maszynie.
Pani lekarka z jasną czupryną, poradzi sobie z każdą anginą.
 Pani profesor wykłada w szkole, pani agronom przegląda pole.
 Pani dentystka w fartuchu białym zęby tak leczy, by nie bolały.
 Kto zna te panie? Wszyscy je znamy!
To nasze babcie, ciocie i mamy…..
Chłopcy z grupy 5-latków przygotowali dla wszystkich pań i koleżanek uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Na uroczystość złożyły się wiersze i inscenizacje podkreślające ważną rolę kobiet w naszym życiu. Nie zabrakło również wesołych piosenek  oraz żywiołowego tańca- polki. Do przedszkola na uroczystość zostały zaproszone mamy wykonujące różne zawody: policjantki, ekspedientki, aptekarki, pielęgniarki, pracownika sądu rejonowego. Na zakończenie wszystkie panie z przedszkola oraz goście otrzymali pamiątkowy upominek.
                                                                                                                                                                                          przygotowała: Urszula Słota