DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA- 24. XI. 2011

.Pokochaj pluszowego misia,on przyjacielem dzieci jest
 Dorotka, Adaś i Justysia, wesoło wszyscy bawią się …..

W naszym przedszkolu po raz kolejny obchodziliśmy Urodziny Pluszowego Misia. W tym roku przypadły 24 listopada.  Ciekawe zabawy, konkursy, piosenki, opowiadania przygotowała dla wszystkich przedszkolaków p. Gizela Teodorowska.  Na koniec wszyscy zaśpiewali swoim pluszowym przyjaciołom  100 lat, a p. Dyrektor  poczęstowała przedszkolaków „ małym, słodkim co nieco”.

Światowy Dzień Pluszowego Misia  obchodzony jest od  25. XI.  2002, a jego inauguracja łączyła się z setnymi obchodami urodzin tej przesympatycznej pluszowej zabawki.

Historię pluszowego Misia rozpoczął Prezydent Roosevelt, który postrzelił w trakcie polowania małego niedźwiadka. Ujrzawszy przerażone zwierzątko postanowił puścić go wolno, rezygnując ze swego trofeum. Historia o uwolnieniu niedźwiedzia zainspirowała znanego twórcę komiksów Clifforda Berrymana do stworzenia serii rysunków pt. „Drawing the Line in Mississippi”. Rysunki ukazały się w gazetach, i te z kolei zachęciły Morris Michtom’ a, właściciela sklepu ze słodyczami do zaprojektowania wzoru zabawki pluszowej podobnej do misia z komiksu. W ten sposób na wystawie sklepu szybko znalazł się miś pluszowy z odręcznie podpisaną karteczką “Miś Teddy’ego.” W tym samym czasie, ok. 1903 r. niemiecki projektant zabawek Richard Steiff zaprojektował Misia, którego świat ujrzał na wystawie zabawek w Lipsku. Podobno pewien amerykański kupiec, zamówił u  Steiffa ich aż 3 000. Był to początek błyskotliwej kariery pluszowego misia.