DZIEŃ WIOSNY

21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy w Słonecznej Chatce Zielony Dzień. Grupa     5-6-latków wraz z panią Wiolą H. przygotowała dla wszystkich dzieci przedstawienie pt. „Witaj Wiosno”. W trakcie inscenizacji opowiadającej o tym, jak różne zwierzęta z utęsknieniem czekają na wiosnę, także przedszkolaki ze wszystkich grup przywoływały wiosnę wykrzykując chórem przygotowane wcześniej przez każdą grupę hasło. W końcu doczekaliśmy się i Wiosna przyszła, z czego wszyscy się ogromnie ucieszyli. Po przedstawieniu wszystkie dzieci utworzyły ogromne koło na przedszkolnym podwórku i po zaśpiewaniu wiosennej piosenki, spakowaliśmy Marzannę, aby wysłać ją do Krainy Wiecznych Lodów – i w ten sposób pożegnaliśmy zimę. Później wszyscy szukali gaika – maika, a po znalezieniu go wszystkie przedszkolaki wyruszyły na pierwszy wiosenny spacer.