DZIEŃ ZIELONY W SŁONECZNEJ CHATCE 26.03.2009

Dzień zielony to jedno z zagadnień programu edukacyjnego „Przyjaciel natury” organizowanego przez Fundacje Nasza Ziemia oraz firmę Tymbark, a realizowanego przez nasze przedszkole w b r. szk.

Celem tego zagadnienia programowego jest przedstawienie koloru zielonego jako koloru przyjaznego środowisku.

Uroczystość  z okazji Dnia Zielonego, na którą zostały zaproszone  przedszkolaki i pracownicy naszego przedszkola przygotowały razem ze swoimi paniami 3-latki.

W tym dniu każde dziecko przyszło ubrane w coś zielonego. Maluchy przedstawiły inscenizację na temat „Czy kolor zielony w przyrodzie jest potrzebny ludziom i zwierzętom?”, na który składały się : krótkie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w pewnym królestwie, gdy zniknął w nim zielony kolor, wiersze „Zielony wierszyk”, „Żabka” oraz piosenki „Bal na łące” i „Wiosenny koncert”. Po obejrzeniu przedstawienia rozmawialiśmy na temat roli zieleni w przyrodzie. Na koniec ustaliliśmy wspólnie wnioski:

•   dla zwierząt zieleń to dom, schronienie, pożywienie
  •   dla ludzi zieleń to czyste powietrze, radość z obcowania z naturą,        ochrona przed upałem.

Na koniec poszczególne grupy zaśpiewały piosenki o wiośnie, a pani Dyrektor poczęstowała wszystkich „zieloną, słodką niespodzianką”.