MIKOŁAJ SIĘ ZBLIŻA- DZIECI SIĘ RADUJĄ

Kiedy za oknami w śniegu zasną drzewa,
                                       kiedy nad polami wiatr o zimie śpiewa.
Przyjedź do nas Mikołaju na saniach srebrzystych,
niech ci gwiazdy drogę wskażą, gdzie czekamy wszyscy.
  W poniedziałek  6 grudnia odwiedził nas Mikołaj i rozdał wszystkim dzieciom prezenty. A właściwie odwiedziło nas aż trzech Mikołajów. Pierwszym  był pan burmistrz E. Maniura, który wraz z p. dyrektor ZOPO M. Grzyb poczęstował  przedszkolaków cukierkami  i życzył nam dużo prezentów w tym tak długo oczekiwanym przez wszystkie dzieci dniu. Później przyjechała z paczkami pełnymi słodyczy Pani Mikołajowa, która w zastępstwie swojego męża  rozdała je dzieciom. Dzieci też przygotowały niespodzianki dla Pani Mikołajowej: wiersze i piosenki, a także prezent dla Mikołaja- „szalik ciepły i nowy, żeby  go nosił w noce zimowe i żeby nie marzł w szyję i w uszy ,gdy z burej chmury śnieg zacznie prószyć „. Pani Mikołajowa była bardzo zadowolona i wzruszona podarunkiem od dzieci i przyrzekła przekazać go Mikołajowi. Po południu przybył do nas nareszcie najprawdziwszy Mikołaj , spędził z nami czas na wesołej zabawie, rozdał zabawki dla poszczególnych grup i odjechał do innych dzieci.