Święto grupy 5-latki

W dniu 12 października 2012 w grupie 4-5 latków odbyło się „Święto grupy”. Dzieci wraz z wychowawczynią Wiolettą Ogiołdą zaprosiły rodziców na „Jesienną sałatkę owocową z niespodzianką”.

Spotkanie rozpoczęło się od niespodzianki dla rodziców jaką było przedstawienie pt: „Porwanie Jarzębinek”. Przedszkolaki wcieliły się w swoje role z prawdziwym aktorskim kunsztem. Była Babcia, Jarzębinki, Niedźwiedzie, Wiewiórki, Łabędzie oraz Wilk. Nad fabułą opowieści czuwali trzej narratorzy. Bajka dobrze się skończyła.  Następnie dzieci zaprezentowały hymn grupy – piosenkę – pt: ” Muchomorek”. Zatańczyły wspólnie z rodzicami do piosenki „Kończy się lato”.    Rodzice udali się do sąsiedniej sali, aby przygotować owoce do sałatki. Dzieci po przebraniu dołączyły do nich. Wspólne przygotowywanie sałatki było okazją do integracji grupy i rodzin.