ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI

Opublikowane przez przedszkole2 w dniu

W  SŁONECZNEJ CHATCE od trzech lat w okolicach 15 maja nasza „lubliniecka przedszkolna rodzinka” zbiera się, by razem spędzić czas w miłej i przyjaznej atmosferze na wspólnej zabawie. Tegoroczne hasło: „PRZYJAŹŃ JEST CENNIEJSZA I WAŻNIEJSZA OD NAJWIĘKSZEGO SKARBU NA ZIEMI było przyczynkiem do spotkania się przedstawicieli 6 lublinieckich placówek: Przedszkola Nr 1, 2, 3, 4, 8 i Przedszkola Katolickiego. Dzieci z grup 6-latków razem ze swoimi wychowawczyniami  ułożyły przepiękne opowiadania o przyjaźni pomiędzy ludźmi i przyrodą, które przedstawiciele grup- po dwoje dzieci z każdego przedszkola- zaprezentowali na niezapominajkowym spotkaniu 16 maja 2012 r. Początkowym zamysłem nas, jako organizatorów było przyznanie I, II i III miejsca, ale jury złożone z pań dyrektorek wszystkich lublinieckich przedszkoli jednogłośnie orzekło, że wszystkie prezentacje zasługują na główną nagrodę.  Uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz prezenty: niezapominajkowy notes, w którym będą mogli zapisywać różne ważne rzeczy, poduszkę z niezapominajką, przywołującą kolorowe sny i grę planszową „Wszędobyl leśny”, w którą będą mogli zagrać ze swoimi przyjaciółmi. Sponsorami nagród byli m. in: „Firma PPHU „BWM EXPORT-IMPORT”, Sklep JACK, Firma POLKOP, Nadleśnictwo Lubliniec. Dziękujemy- 1000 buziaków od wdzięcznych przedszkolaków!!! Wszystkie opowiadania na pamiątkę tegorocznego spotkania zostały zapisane w „Wielkiej Księdze bajek Królowej Niezapominajek”, której egzemplarze otrzymały biorące udział
w konkursie przedszkola.

W naszym spotkaniu uczestniczyli  zaproszeni  Gości: m.in. w osobach Przewodniczącego Rady Miasta p. Piotra Półtoraka,  p. Ryszarda Kozoka i Jana Sprinwalda – z-ców Przewodniczącego Rady Miasta, p. Jerzego Orszulaka- przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, p. Marzeny Grzyb- dyrektora ZOPO w Lublińcu. Dyrektor naszego przedszkola pani Grażyna Panek dziękując  za przybycie obdarowała  Gości niezapominajkami.

Na zakończenie tegorocznego  spotkania wszyscy obejrzeli bajkę „Brzydkie Kaczątko” przygotowaną przez grupę 6-latków z wychowawczyniami Paniami Ewą Bąk i Anną Kolp.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przejdź do treści Przejdź do menu