SZEŚCIOLATKI UKŁADAJĄ BAJKĘ

„Książka nie przeczytana w dzieciństwie jest bezpowrotnie stracona jako bardzo istotny czynnik rozwoju uczuć, wyobraźni, intelektu i moralności.”

(H. Skrobiszewska)

Dawno, dawno temu, za górami za lasami, za siedmioma rzekami żyła sobie królewna o imieniu Ewelina. Królewna mieszkała w pięknym złotym zamku. Pewnego razu poszła na łąkę zbierać kwiatki. Tam zobaczyła małego pieska. Piesek był biały w czarne ciapki. Piesek miał na imię Plamka. Okazało się, że piesek był zaczarowany, był magiczny. Królewna o tym nie wiedziała. W nocy kiedy spała piesek zmieniał się w czarownicę o imieniu Blanka. Czarownica była zła i uwięziła królewnę w swoim zamku na skale. Królewna była służącą musiała sprzątać, myć naczynia, gotować obiad dla czarownicy. Pewnego razu czarownica postanowiła uwolnić królewnę pod warunkiem, że wypije magiczny eliksir. Królewna się zgodziła , wypiła napój i zamieniła się w żabę. Żaba królewna znalazła się w sadzawce. W pobliżu spacerował książę o imieniu Antonio. Książę Antonio zauważył żabę inną niż reszta żab. Postanowił ją wziąć do swojego zamku. Podczas kolacji żaba przemówiła ludzkim głosem. Królewicz dał jej się napić wody i wtedy żabka odzyskała swój dawny wygląd. Królewna była tak piękna, że książę się w niej zakochał. Pocałował ją w usta i wzięli ślub. Żyli długo i szczęśliwie.

Autor: grupa Motylki

Oskar, Samanta, Bartek, Zuzia G., Zuzia R., Ewelina, Marcelina,  Paulina, Krzysiu, Michał, Seweryn, Nikodem, Szymon, Piotrek