TYDZIEŃ REGIONALNY W SŁONECZNEJ CHATCE.

Oo wielu lat duży nacisk w pracy dydaktyczno- wychowawczej w naszym przedszkolu kładziemy na poznawanie i pielęgnowanie dorobku i tradycji kulturowej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem regionu śląskiego. Tematykę związaną z folklorem wplatamy w całoroczne życie SŁONECZNEJ CHATKI- programy artystyczne w wykonaniu dzieci, konkursy, uroczystości, wycieczki, zajęcia czy zabawy ( zgodnie z wybranym szczególnym kierunkiem działań naszej placówki).

Kolejny raz obchodzilismy także Tydzień Regionalny ( 13- 17. 02. 2012 r.)- realizowany jednocześnie we wszystkich grupach wiekowych. W bieżącym roku szkolnym był związany z hasłem: „Ślask słowem i muzyką malowany”. Dzieci poznawały utwory literackie pisarzy śląskich, podania i legendy, gwarę, tańce i piosenki.
Podsumowaniem realizacji zadań w tym temacie są prezentowane prace plastyczne przedszkolaków:
– dzieci 6- letnie wykonały słownik obrazkowy gwary śląskiej,
– dzieci 5-6 letnie- kukiełki do piosenki „Karolinka”
– dzieci 5-letnie- scenografię do legendy „O Karolince i Karliku”
– dzieci 4-letnie- elementy strojów regionalnych
– dzieci 3-4 letnie- elementy ozdobne inspirowane bogactwami naturalnymi Śląska.
                                                             Opracowała Aleksandra Ligarska