Tydzień z książką w SŁONECZNEJ CHATCE- 22-26. 04. 2013 r

Cykl zajęć rozpoczęła prezentacja multimedialna „Historia książki”. W trakcie spotkania dzieci m. in. rozwiązywały zagadki o bajkowych postaciach, ( zabawa dydaktyczna „Czarodziejski kuferek”), układały historyjkę obrazkową „Jak powstaje książka?”

Wszystkie grupy zostały  do zabawy twórczej , której celem  było  tworzenie książki: ułożenie bajki lub opowiadania- zapisanie treści przez nauczycielkę lub dzieci ( grupy starsze), narysowanie ilustracji, zaprojektowanie okładki i strony tytułowej. Treść opowiadania, bajki ma być związana z nazwą grupy. Każdy przedszkolak biorący udział w zabawie dostał na pamiątkę „Dyplom młodego artysty”.

W pozostałe dni tygodnia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”  dzieci brały udział w  spotkaniach , podczas których zaproszeni goście: ze Szkoły Podstawowej Nr 1, z Biblioteki Miejskiej  oraz z Komendy Powiatowej Policji  czytali wybrane fragmenty  literatury dziecięcej i opowiadali, w jaki sposób i jakie książki są wykorzystywane w ich pracy. Zaproszeni goście otrzymali od wdzięcznych przedszkolaków podziękowania.

Ewa Bąk i Anna Kolp.