ZAJĘCIA I ZABAWY U MUCHOMORKÓW

W grupie Muchomorków od października co piątek prowadzone są zajęcia taneczne „Zumba dla przedszkolaka”. Zumba dla dzieci to nie tylko ćwiczenia i taniec. Promuje zdrowy tryb życia u dzieci i uczy szacunku, pracy zespołowej, odpowiedzialności i zaufania. Podczas zajęć tanecznych dzieci uczą się koordynacji, równowagi, kształtują i rozwijają kreatywność, dyscyplinę oraz pamięć. Badania wykazują również, iż zajęcia takie pobudzają pracę mózgu i tym samym mają korzystny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Taniec pozwala też  uwolnić energię i  rozładować napięcie , pozytywnie wpływając na samopoczucie. Muchomorki zaprezentowały swoje umiejętności występując podczas Dnia Edukacji Narodowej i Święta  Grupy z układem „Jesienny rock and roll” oraz na  Święcie Pluszowego Misia w „Gumisiowym Tańcu”.