SŁONECZNA CHATKA proponuje…czwartek, 18.06.2020

Opublikowane przez przedszkole2 w dniu

oooooooooooo — kopia    c2    c1    c4    c3

Witaj przygodo!

Zapraszamy wszystkich do ciepłych krajów. Dobrej energii do wyprawy doda nam muzyczna rozgrzewka. Zachęcamy do zabaw ruchowych oraz nauki piosenki pt.: „Gdzieś w głębinach morskich fal”. Na koniec kilka ćwiczeń grafomotorycznych rozwijających sprawność manualną dziecka. Powodzenia!

Opracowały: Gabriela Morąg, Anna Wachowska

ZABAWY MUZYCZNO - RUCHOWE
  • Na dobry początek zapraszamy do rozgrzewki z DJ MIKI „Ręce do góry”

  • Dziś wyruszamy w podróż do ciepłych krajów. Pakujemy walizki i wspólnie tańczymy się/ruszamy przy piosence pt.: „W podróży do Afryki”

  • Zabawa orientacyjno-porządkowa: Letni spacer.

Dziecko biega w różnych kierunkach. Na hasło Spacer dobiera się w parę  z siostrą lub bratem i maszeruje z partnerem.

  • Skoki Przeskakujemy morskie fale.

Dziecko wykonuje skoki obunóż do przodu – naśladując przeskakiwanie fal.

  • Czworakowanie Szukamy muszelek.

Dziecko chodzi na czworakach po wodzie, szukając muszelek; co pewien czas wykonują klęk prosty i wyciągają otwarte dłonie przed siebie – pokazując uzbierane muszelki.

  • Ćwiczenia tułowia Puszczamy kaczki.

Dziecko wykonuje przysiad, podnosi kamień i naśladuje puszczanie kaczek na wodzie; rzuty należy wykonywać wraz ze skrętem tułowia raz jedną, raz drugą ręką.

  • Zabawa z elementem równowagi Sprawdzamy temperaturę wody.

Dziecko stoi w lekkim rozkroku. Uderza palcami stopy przed sobą i szybko dostawia nogę do podstawy. Ćwiczenie należy wykonać raz jedną, raz drugą nogą. Na sygnał klaśnięcia w dłonie rodzica dziecko wykonuje skok do wody       z przysiadem.

  • Śpiewanie piosenki pt.: „Gdzieś w głębinach morskich fal”

KARTY PRACY. Dzieci młodsze.

PROPOZYCJE ZABAW LOGOPEDYCZNYCH

Opracowały: Joanna Bełkot i Marzena Drab

1.ĆWICZYMY GŁOSKĘ ,,R’’

Dzisiaj proponujemy Wam filmik. Obejrzyjcie go i wykonujcie ćwiczenia. Powodzenia!

  1. MALOWANIE W BUZI – ĆWICZENIA ARTYKULACYJNO- ODDECHOWE

Paleta z kolorowymi guzikami farb czyli papierowymi kółkami – to pomoc do ćwiczeń artykulacyjno – oddechowych. Na początku nanosimy kropki na talerzyk zasysając je przy pomocy słomki a potem, kolejno do każdego koloru kropki, wykonujemy różne ćwiczenia artykulacyjne.

ćw.oddechowe
Do przygotowania palety potrzebny jest papierowy talerzyk, marker, 6 kolorowych, papierowych kółeczek oraz słomka. Kółeczka zostały wycięte dziurkaczem o średnicy 3 cm.

ćwizenia oddechowe 1
Ćwiczenie oddechowe

Przy pomocy słomki przenosimy kółeczka na papierowy talerzyk. Kółeczka nie muszą być idealnie położone na wyznaczonych polach.

Ćwiczenia artykulacyjne:

 Podnosimy język do góry i dotykamy miejsca tuż za górnymi zębami [wałka dziąsłowo – zębowego] tyle razy, ile jest kolorowych kropeczek. To duże kropki, więc przyciskamy mocno a potem język odpoczywa.

Źródła:
Domologo.pl
Youtu.be.pl

KATECHEZA - propozycje zajęć

Wychwalamy Boga modlitwą i śpiewem.

Witam serdecznie wszystkie dzieci i zapraszam do modlitwy słowami powtarzanymi przez wszystkich: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Na wieki wieków. Amen.

Dziś będziemy  mówić  o tym jak możemy wychwalać Boga słowem, czyli modlić się. Możemy także chwałę Bogu wyśpiewać – wtedy czynimy to za pomocą pieśni (piosenek) i to też będzie naszą modlitwą. Np. słowami piosenki:

Będąc w kościele, na pewno słyszeliście śpiew i muzykę. Na ilustracji są kościelne organy.

2 22

 To organy – instrument, w którym powietrze przepływa przez piszczałki i wydobywa z nich dźwięki. Na organach gra organista. Ten instrument pomaga nam w śpiewie. W kościele słychać często chór parafialny. Chór to grupa ludzi, którzy potrafią pięknie śpiewać. Grupę dzieci, które śpiewają w kościele, nazywamy scholą. Bardzo ważne jest, by śpiewać w czasie Mszy św. razem ze wszystkimi. Święty Augustyn powiedział nawet, że ten, kto śpiewa, modli się podwójnie.

222 Schola

Poniżej piosenka, którą wykonuje  schola dziecięca

Możemy powiedzieć, że podczas każdej Mszy jest poniekąd „otwarte” niebo, a liturgia ziemska i niebieska łączą się w jedyne w swoim rodzaju uwielbienie Stwórcy i Zbawiciela.

2222
Panu Bogu dziękujemy za coś, a uwielbiamy Go po prostu dlatego, że jest.

Na różne sposoby Kościół to uwielbienie wyraża. Jednym z piękniejszych i bardziej znanych jest starożytny hymn Te Deum – Ciebie Boga wysławiamy.

My uwielbijmy go piosenką, którą znamy:

Pozdrawiam Was serdecznie i jak najczęściej śpiewajcie Jezusowi  p.Sylwia

Przejdź do treści Przejdź do menu